warez v
Witamy
Zapraszam na stronę, zaloguj się.
Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a
jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj
kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem
autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich
oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową

Rejestracja jest darmowa - logując się zyskujesz dostęp do zasobów

Jeśli któryś z linków zawartych w artykułach na warezv łamie Państwa prawa autorskie,
prosimy o zgłoszenie tego faktu do administratora. Artykuł zostanie bezzwłocznie usunięty.

warez v

Witamy na WAREZVl! Tutaj znajdziesz wszystko! Darmowe filmy, darmowe gry, darmowe programy, darmowe mp3, albumy, szablony, tapety, teledyski, eBooki, anime, i wiele więcej... Wszystko za darmo!
 
IndeksfilmCalendarSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Poradnik: Zdalne sterowanie pecetem

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Poradnik: Zdalne sterowanie pecetem    01.04.14 9:08

Wymiana plików, zdalne drukowanie albo pomaganie znajomym – ale bez podsłu*censored*ących szpiegów. Tak się to robi.

Wyjaśnimy krok po kroku, jak skonfigurować oprogramowanie do zdalnego sterowania i jak z niego korzystać.


http://www.chip.pl/blobimgs/2014/03/full/NOhWl2GDtD96Lriur32i.jpeg

Gdy steruje się zdalnie komputerem należącym do obcej osoby, samemu można się poczuć jak szpieg. Jednak oprogramowanie do zdalnego zarządzania komputerem, jak TeamViewer i UltraVNC, okazuje się bardzo praktyczne. Siedząc przy swoim pececie, pomożecie innym w poszukiwaniu błędu, kiedy ich Windows szwankuje albo program wciąż się zawiesza. Kolejne scenariusze zastosowania: możecie pracować z domu, serwisować serwer albo wymieniać pliki. Nawet za pomocą smartfonu i tabletu da się sterować bardzo oddalonymi komputerami. Możecie drukować na przykład zapisane na smartfonie zdjęcia i dokumenty.
Aby nikt nie mógł podsłuchać połączenia pomiędzy pecetami, niezbędne jest mocne szyfrowanie. TeamViewer stosuje klucz 256-bitowy AES, wymieniany w procedurze Challenge Response. To oznacza, że klucz nigdy nie opuści waszego własnego komputera. W epoce skandalu inwigilacyjnego z NSA w roli głównej należy jednak mieć na uwadze, że producenci oprogramowania takiego jak TeamViewer nie zawsze mogą uchylać się od rozporządzeń władz państwowych, co dla użytkowników oznacza niebagatelne zagrożenie bezpieczeństwa. W przypadku opensource’owego narzędzia, jakim jest UltraVLC, ryzyko nie istnieje, ponieważ społeczność programistów od razu znalazłaby ukryte w nim dziury. To sprawia, że VLC jest interesującym, wolnym od szpiegowskich zakusów narzędziem dla profesjonalistów.

TEAMVIEWER: Telefon steruje PC
1) Dwie instalacje

http://www.chip.pl/blobimgs/2014/03/full/xO1Wk1m8KAcKIDIh2e0o.jpeg

Konfiguracja jest prosta. Najpierw zainstalujcie narzędzie na pececie sterującym (źródło) i wybierzcie opcje »Zainstaluj« oraz »do celów indywidualnych/nie komercyjnych«. Na pececie sterowanym (cel), z którego będziecie później zdalnie korzystać, aktywujcie »Zainstaluj« oraz ponownie »do celów indywidualnych/nie komercyjnych«. Jeśli życzycie sobie logowania w stylu Windows z nazwą użytkownika i hasłem, pozwólcie asystentowi przygotować tego peceta do obsługi nienadzorowanego zdalnego dostępu. W przeciwnym razie przerwijcie w tym miejscu.

2) Zdalne sterowanie komputerem

http://www.chip.pl/blobimgs/2014/03/full/dSSyoApAC7JMhOa6dIvS.jpeg


Teraz na komputerze źródłowym wprowadźcie „ Identyfikator partnera” peceta docelowego, który wyświetlany jest w interfejsie TeamViewera. Wybierzcie »Zdalne sterowanie komputerem« i kliknijcie »Połącz z partnerem«. W tym momencie potrzebujecie hasła wyświetlanego również na komputerze docelowym. Po kilku sekundach na pececie źródłowym zobaczycie interfejs komputera docelowego, jednak bez tła pulpitu. Jeśli życzycie sobie pełnej jakości obrazu, w opcjach »Widok« wyłączcie funkcję »Usuń tapetę«. Ta decyzja spowolni jednak połączenie.

3) Ograniczanie dostępu

http://www.chip.pl/blobimgs/2014/03/full/aZ5s73fYAWWlJwk2ktHS.jpeg

Aby zapewnić, że wybrane osoby będą mogły korzystać z komputera, powinniście utworzyć białą listę. Kliknijcie »Opcje | Bezpieczeństwo | Konfiguruj«, a potem aktywujcie »Zezwól na dostęp tylko partnerom i użytkownikom o następujących identyfikatorach«. Wpiszcie teraz ID komputera docelowego i kliknijcie »Dodaj identyfikator«.

4) Wymiana plików

http://www.chip.pl/blobimgs/2014/03/full/Fkxdh4ed11ZjTKvGpPVC.jpeg

W celu wymiany dokumentów pomiędzy komputerem źródłowym a innym urządzeniem przejdźcie do
»Transferu plików«. Wybierzcie tam folder docelowy i plik do przekopiowania oraz kierunek: »Wyślij« lub »Odbierz«.

Jeśli chcecie sterować pecetem z poziomu iPhone’a albo androidowego smartfonu, to pobierzcie z właściwego app store’u aplikację TeamViewer i zainstalujcie ją na urządzeniu mobilnym. Obsługa aplikacji jest wzorowana na narzędziu windowsowym.

http://www.chip.pl/blobimgs/2014/03/full/nHRMTZAv7VN1HeCkiUWP.jpeg

Zdalne sterowanie możecie też niejako odwrócić, na przykład aby załadować pliki z urządzenia mobilnego do peceta. Wyszukajcie w app storze „TeamViewer do zdalnej pomocy” i zainstalujcie aplikację. Podczas pierwszego uruchomienia zostanie przeprowadzona konfiguracja przystosowanego do waszego telefonu rozszerzenia. Gdy to się już dokona, uruchomcie na smartfonie TeamViewer i wpiszcie identyfikator partnera, czyli programu pracującego na PC. Po utworzeniu połączenia możecie kopiować dokumenty z telefonu na komputer albo w odwrotnym kierunku – kliknijcie w tym celu »Wyślij« lub »Odbierz«. Komunikacja w drugą stronę odbywa się za pomocą aplikacji TeamViewer Quick Support.
Powrót do góry Go down
 
Poradnik: Zdalne sterowanie pecetem
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
warez v :: Hardware-
Skocz do: