warez v
Witamy
Zapraszam na stronę, zaloguj się.
Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a
jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj
kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem
autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich
oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową

Rejestracja jest darmowa - logując się zyskujesz dostęp do zasobów

Jeśli któryś z linków zawartych w artykułach na warezv łamie Państwa prawa autorskie,
prosimy o zgłoszenie tego faktu do administratora. Artykuł zostanie bezzwłocznie usunięty.

warez v

Witamy na WAREZVl! Tutaj znajdziesz wszystko! Darmowe filmy, darmowe gry, darmowe programy, darmowe mp3, albumy, szablony, tapety, teledyski, eBooki, anime, i wiele więcej... Wszystko za darmo!
 
IndeksfilmCalendarSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Jak zmienić adres IP?

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Jak zmienić adres IP?   07.10.14 7:59

Jak zmienić adres IP?

Adres IP to swoisty identyfikator, dzięki któremu możemy nie tylko rozpoznać, z jakiego kraju pochodzi dany internauta, ale określić także jego dokładną pozycję. Jego zmiana, choć nie jest prosta, może nam zapewnić anonimowość w internecie, a w niektórych przypadkach nawet dostęp do treści, które teoretycznie są niedostępne dla naszego kraju. W tym poradniku wyjaśniamy, w jaki sposób zmienić adres IP.
Nim jednak przejdziemy do konkretnych metod, należy rozróżnić dwa rodzaje adresów IP - statyczny i dynamiczny. Pierwszy z nich jest przypisany na stałe do naszego łącza internetowego, natomiast drugi zmienia się wraz z restartem połączenia internetowego. Informacji na temat typu adresu może udzielić administrator sieci.
Poniżej prezentujemy kilka sposobów na zmianę adresu IP. Nie wszystkie z nich będą działać u każdego - całość zależy od konkretnej konfiguracji. Mimo to stosując się do poniższych porad powinniśmy być w stanie zmienić (czyli ukryć) nasz adres IP.
Zmiana dynamicznego adresu IP
Metoda ta działa wyłącznie w przypadku dynamicznego adresu IP. Operator przydziela nam nowy numer każdorazowo po podłączeniu się do sieci. Zatem jeżeli chcemy go zmienić, wystarczy na chwilę wyłączyć urządzenie, za pomocą którego uzyskujemy dostęp do internetu (router, modem). Połączenie zostanie zresetowane, a przy ponownej próbie łączenia przypisany zostanie nowy adres IP.
Bramki Proxy
Do skutecznej zmiany adresu IP posłużą nam również wszelkiego rodzaju bramki proxy. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej podajemy adres URL witryny, którą chcemy odwiedzić bez zdradzania własnego IP.
Wykorzystując bramkę proxy odwiedzana strona internetowa będzie widziała wyłącznie adres IP serwera. Nasz prywatny adres będzie zamaskowany - wszystko przez fakt, iż nasz komputer łączy się bezpośrednio z bramką, a nie ze wspomnianą stroną internetową.
Metoda ta jest skuteczna przede wszystkim w przypadkach, gdy dostęp do jakiejś treści w internecie posiada blokadę regionalną (np. filmy na YouTube).
Listę bramek proxy można znaleźć między innymi tutaj. - http://bramkiproxy.pl/
TOR Browser
TOR Browser to specjalnie przygotowana przeglądarka internetowa, która całkowicie zmienia naszą tożsamość. Dzięki temu praktycznie nikt nie jest w stanie namierzyć naszego faktycznego adresu IP, a my zyskujemy dostęp do treści wcześniej niedostępnych. Według najnowszych informacji, TOR jest nawet odporny na działania agencji NSA.
Przeglądarka TOR zapewnia zatem niemal pełną anonimowość dzięki wykorzystaniu wirtualnych tuneli. Jak zainstalować i korzystać z tego rozwiązania, wyjaśniamy w - http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/12967-jak-pozostac-anonimowym-w-sieci.html
Hide IP
Innym sposobem jest skorzystanie z programu Hide IP Platinum. Jego próbną wersję możemy pobrać z naszego działu download. Jego obsługa jest wybitnie prosta - zmiana IP sprowadza się do kliknięcia jednego przycisku. Od tej pory po sieci możemy surfować anonimowo.
Alternatywnie możemy spróbować jednego z programów darmowych - np. http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zabezpieczajace/Mask_My_IP.html
Podłącz się do innej sieci
Najprostszym sposobem na zmianę IP jest podłączenie się do innej sieci. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, jednak jeżeli mamy taką możliwość, będzie to łatwy sposób na zmianę adresu IP. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku inne osoby będą mogły odczytać naszą lokalizację, a materiały zablokowane dla tego regionu prawdopodobnie wciąż będą niedostępne, gdyż adres będzie pochodził z podobnego miejsca.
Zmiana operatora
Jeżeli posiadamy statyczny adres IP, przeglądanie internetu może być utrudnione. W takim przypadku, jeżeli reszta możliwości zawodzi, warto pokusić się o zmianę dostawcy usług internetowych. Przy podpisywaniu nowej umowy należy się jednak upewnić, czy dostarczane nam połączenie internetowe będzie posiadało zmienne IP.
Powrót do góry Go down
 
Jak zmienić adres IP?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
warez v :: Hardware-
Skocz do: