James Nestor - Głębia. Freediving, zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych

Go down

nowy James Nestor - Głębia. Freediving, zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych

Pisanie by awatar on 07.11.18 21:41

James Nestor - Głębia. Freediving, zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samychPoznaj niezgłębione tajemnice oceanu i ludzkiego organizmu!

Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył: pewien człowiek zanurkował na jednym oddechu na głębokość 93 metrów, po czym wrócił po czterech minutach na powierzchnię cały i zdrowy. James Nestor nie miał pojęcia, czym jest freediving. Ale wiedział już, że musi zbadać sekrety tej fascynującej dyscypliny sportu.

Właśnie tak powstała „Głębia”, książka o tajemnicach oceanu i absolutnych granicach ludzkiego organizmu. O płucach zmniejszających się do wielkości piłeczki baseballowej. O sercu, które bije wolniej niż u osoby w śpiączce. O ludziach, którzy wstrzymują oddech na ponad pięć minut. I o wielorybach, które rozmawiają z innymi wielorybami oddalonymi o setki kilometrów.

Pracując nad tą książką, autor rozmawiał z freediverami, badaczami i naukowcami. Postanowił na własnej skórze przekonać się, jak nurkowanie swobodne zmienia człowieka. Dzięki temu poznał prawdę o naturze, oceanie i samym sobie. A także o fenomenie najniebezpieczniejszego ekstremalnego sportu świata, który każdego roku pochłania dziesiątki ofiar.[You must be registered and logged in to see this link.]
***
[You must be registered and logged in to see this link.]
***
[You must be registered and logged in to see this link.]


_________________

avatar
awatar

Liczba postów : 458
Data rejestracji : 05/02/2012
Wiek : 49

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach